در محضر امام معصوم

 

هر کاری دلت می خواهد انجام بده!

چون پرده بیافتد، نه تو مانی و نه من!

***


   الکلینى عن علی عن أبیه، عن القاسم بن محمّد عن الزیّات، عن عبدالله بن أبان الزیات و کان مکیناً عند الرضا قال: قلت للرضاعلیه السلام:

ادع الله لى و لأهل بیتی، فقال: أولست أفعل؟ والله إنّ أعمالکم لتعرض علی فى کلّ یوم و لیلة،

قال: فاستعظمت ذلک،

فقال لی: أما تقرأ کتاب الله عزّوجلّ (و قل اعملوا فسیری الله عملکم و رسوله و المؤمنون)؟! قال: هو والله علىّ بن أبى طالب علیه السلام.
توبه / 105. اصول کافى 1/ 219-220

   کلینی از علی، از پدرش، از قاسم بن محمد، از زیات، از عبدالله بن ابان زیات که‌ نزد حضرت رضا(ع) منزلتی داشت، روایت کرده است که گفت:

به حضرت‌ رضا(ع‌) عرض کردم: برای من و خانواده‌ام به درگاه خداوند دعا بفرمایید، حضرت‌ فرمود: مگر دعا نمی‌کنم؟! به خدا قسم که اعمال شما در هر روز و شب به من نشان داده‌ می‌شود،

عبدالله گوید: این مطلب بر من گران آمد،

حضرت فرمود: مگر تو کتاب خدای‌ عزّوجلّ را نمی‌خوانی که می‌فرماید (عمل شما را خداوند و رسولش و مومنان خواهند دید) ؟! فرمود: به خدا قسم آن مؤمن علی بن‌ ابی طالب است.

***

   العیّاشى عن محمّد بن الفضیل عن أبى الحسن علیه السلام

قال: سألته عن قول الله تبارک و تعالی (فسیرى الله عملکم و رسوله و المؤمنون) قال: تعرض علی رسول الله علیه و آله السّلام أعمال أمّته کلّ صباح أبرارها و فجّارها، فاحذروا.
توبه / 105. تفسیر عیّاشى 2/ 109

   عیاشی از محمد بن فضیل روایت کرده است که گفت: از حضرت ابوالحسن(ع) درباره آیه شریفه (عمل شما را خداوند و رسولش و مومنان خواهند دید) سؤال کردم،

فرمود: در هر بامداد اعمال امت پیامبر، چه نیکان آنها و چه بدانشان، به آن حضرت عرضه‌ می‌شود، پس مواظب (اعمال خود) باشید.

/ 1 نظر / 15 بازدید
مسیر عشق

سلام کاش عمل هم نشان میدادیم تا ابرومان پیششون نره چقدر ما غافلیم وچقدر ما را دوست دارند